LEVEL

LEVEL 81

Starší čísla je možné objednat u firmy Send na telefonech 225985225 nebo 777333370, nebo e-mailem na adrese send@send.cz

Jsem zoufalý. Zoufalý a unavený. Už třetí den bez přestávky škytám a nevím, čím to zastavit. V noci usínám třeba i několik hodin a cuká se mnou celá postel, ráno se posadím, promnu oči a opět – jako bych ani nepřestal – škytám. Bolí mě hlava, bolí mě celé tělo a nevím, jak se toho zbavit. Někdo, ten, kdo mě má rád, radí suchý chleba, cukr nebo na minutu zatajit dech. Ti druzí pak radí, ať skočím z okna nebo zatajím dech minimálně na půl dne. Říkám vám to jen kvůli jediné věci – jestli budete v úvodníku cítit nějakou beznaděj, není to ničím jiným než mojí příšernou náladou.

Minule jsem vám sliboval trochu poodhalit oponu jeviště, kde se připravují změny Levelu. Takže, má se to tak – s definitivní platností bude největší část změn, můžeme tomu klidně říkat i „re-launch“ (anglické slovo označující ve vydavatelské řeči kompletní změnu časopisu), začátkem příštího roku. S největší pravděpodobností hned v lednu. Zjednodušeně řečeno, od nového roku bude všechno jinak. Samotný Level i CD budou mít nový kabát a některé rubriky nás opustí, jiné zase přibudou (například mobilní telefony nebo tipy, triky a vůbec posílená a kompletně předělaná sekce návodů). A jestli si myslíte, že jste schopni něčím novým ještě přispět sami, nápadem, nebo dokonce články (možná i pravidelně), pošlete mi vaše návrhy na e-mail jan.herodes@vogel.cz s označením (Subjectem) „Level 2002“.

Něco málo úprav ale startujeme už teď, například nově zavedenou rubriku novinek ze stále se rozrůstajícího světa online her nebo, což asi mnoho z vás nepotěší, od příštího měsíce zrušení papírového vydání Levelu a s tím spojené zrušení stálé sekce Videoher. Uvědomujeme si, že to pro někoho může být negativní rozhodnutí, ale vedou nás k tomu ekonomické ukazatele. Od chvíle, kdy jsme jako první časopis u nás začali s vydáváním stálé CD přílohy, se mnohé změnilo. Jestliže před pěti lety byl podíl nákladu s CD oproti papíru samotnému zanedbatelný, dnes je to opačně. A prodej samotného časopisu měsíc co měsíc klesá a dostává se tak na náklad, který není možné rozumně po celém území republiky distribuovat. Jestli ale patříte k těm, kteří ještě nemají CD mechaniku (to je asi blbost) nebo prostě CD přílohu nechtějí, máte možnost si Level bez CD předplatit. A to nebude platit jen do konce roku, ale do odvolání. Nechci říkat napořád, tak „dlouho“ tady nebudu ani já, ale příští rok určitě. Zároveň se také neloučíme kompletně s pohledem na jiné systémy, než je PC, i nadále budeme přinášet informace o zajímavostech ze světa jiných platforem, ale už ne ve formě ucelené a stálé rubriky.

Ostatně, uvidíme se Invexu. Můžeme si promluvit o připravovaných změnách (a to nemyslím obrazně, ale naprosto vážně). Nebo si s heslem „Kašlete na hry a přijďte si s námi zahrát“ na rtech přijeďte jenom zahrát košíkovou proti redakci Levelu. My tam budeme od 17. do 19. (včetně) tohoto měsíce. Teď opravdu mohu použít rozloučení na shledanou a nebude to znít neupřímně. Nashle.

Jan Herodes
šéfredaktor

OBSAH: LEVEL 81

PLNÁ HRA

Might & Magic 7: For Blood and Honor

PREVIEW

Call of the Cthulhu: Dark Corners of Earth
Etherlords
Fighting Legends
Medal of Honor Alleid Assault
Posel Smrti
Valhalla Chronicles
Wordl of Warcraft

RECENZE

C&C Red Alert 2: Yuri’s Revenge
Commandos 2: Men of Courage
Cycling Manager
Deer Avenger 4
Evil Twin: Cyprien’s Chronicles
Magic & Mayhem 2: The Art of Magic
Mystery of the Druids
Planet of the Apes
Trade Empires
Zax: The Alien Hunter

NÁVOD

Anachronox – dokončení

LEVEL EGO

Vašek Vlček

KULTURA

A Camp
Adam F Presents KAOS – Anti-Acoustic Warfare
HIM – Deep Shadows and Brilliant Highlights
Ibizarre – The Ambient Collection Vol. 5
Jamiroquai – A Funk Odyssey
Jurský park 3
Macy Gray – The id
Mariah Carey – Glitter
MTV Ibiza 2001
New Order – Get Ready
Philip Glass – Koyaanisqatsi
Stereolab – Sound-Dust
Stone Gossard – Bayleae
Tori Amos – Strange Little Girls
Tracy Chapman – Collection

HARDWARE / SOFTWARE

3daemon TV-MPEG1
ARP332
Creative PC-CAM 300
Do noty nám hraje Audigy!
Flash USB-Drive
FourPoint Surround FPS1600
Inspire 5.1 5300 a 5700
Intel Pocket Concert
MSOffice Keyboard
Noví brouci do našich mašinek
Ve jménu Logitech

TÉMA MĚSÍCE

25 let civilního virtuálního létání
Konzole, PC a lidé

ROZHOVOR

Na slovíčko s… Unknown Identity
Westwood Studios

DOPISY

Dopisy bleskem

OBSAH DVD / CD

DEMOVERZE

Art of Magic • codename outbreak • Exploman • Championship Manager 01/02 • Max Payne • Stronghold • The Nations • Trade Empires

UPDATE

Arcanum • DragonRiders • Might & Magic 7: For Blood and Honor • StarTopia

SOFTWARE

ACDSee 4.0 • Clone CD 3.0.9.1 • Gnotella • Pán prstenů • WinRAR 2.90B4

© 2020 NAKED DOG, S.R.O.