LEVEL

LEVEL 3

Starší čísla je možné objednat u firmy Send na telefonech 225985225 nebo 777333370, nebo e-mailem na adrese send@send.cz

Vážení čtenáři,cover_predni

psaní úvodníku není zrovna práce, při níž bych skákal radostí, ale za jistých okolností je ho prostě potřeba napsat. První taková okolnost nastala v LEVELu, který nesl na své obálce hrdě číslo jedna. Není tedy divu, že bylo potřeba úvodník napsat, aby čtenář věděl, co je LEVEL vlastně za časopis a jakým směrem se bude ubírat.

Ale, jak to tak už bývá, tak život není procházka růžovou zahradou, ale je to naprosto nevyzpytatelný tvor, který jen a jen hází lidem klacky pod nohy. Vyšel tedy LEVEL jedna a dvě a nastaly komplikace, které vedly bezprostředně k napsání tohoto úvodníku.

Bývalý vydavatel Martin Ludvík, který LEVEL donedávna vydával, nám oznámil, že s LEVELem díky finančním problémům končí. Na tom není nic až tak divného, že někdo s něčím přestane, když mu to nepřináší to, co od toho očekává.

Rozhodne-li se někdo k takovému nejkrajnějšímu řešení, jakým je přestat vydávat časopis, měl by se o tom alespoň poradit s těmi, kteří pro něj tento časopis dělají. S ničím takovým se pan Ludvík nenamáhal a jen nám oznámil, když už bylo číslo tři kompletně uděláno, že prostě končí. Jakákoli rozmluva s ním nepřinášela naprosto žádné výsledky a tak nám zbývaly dvě možnosti. První možnost nám nabízel Martin Ludvík a spočívala zhruba v tom, že bychom příspěvky, které byly napsány pro LEVEL použili do Excaliburu, do kterého bychom se i vrátili a pokračovali ve své práci právě tam.

S touto alternativou jsme samozřejmě nesouhlasili, jelikož jsme si jednak plně vědomi sestupné úrovně Excaliburu, ale hlavně se nám nechtělo opustit to, co jsme tak dlouho dělali a myslím si (podle vašich ohlasů), že dobře.

Druhou možnost, kterou jsme měli, bylo sehnat nového vydavatele, jenž by chtěl LEVEL vydávat. Jelikož čas plynul, nedalo se déle otálet a bylo zapotřebí se velmi rychle rozhodnout. A tak jsem se jednou sešel s panem Pavlíčkem, majitelem firmy JRC. Poseděli jsme, předběžně se dohodli, slovo dalo slovo a ruka byla v rukávě, a tak se mohlo začít konečně pracovat.

Nakonec bych ještě zodpověděl otázku, která by jistě přišla od spousty (všímavých) čtenářů. Poslední LEVEL, který jste mohli vidět, byl LEVEL dvě a nyní držíte v rukou LEVEL čtyři. Trojka byla vypuštěna z několika důvodů. Hlavním důvodem je časový skluz, způsobený změnou vydavatele. Nebudu to již rozebírat, LEVEL číslo tři nevyšel a již asi nevyjde. Vzpomeňte si na Sierru on Line, ta také vytvořila pouze Larryho I-III a pak vynechala čtyřku a pokračovala až pětkou. Dobré firmy si to holt mohou dovolit.

Doufám, že se vám LEVEL bude líbit, omluvíte některé grafické i jiné nesrovnalosti spojené s tím, že začínáme vlastně nanovo a že nám zůstanete věrni.

Jan Tománek, šéfredaktor

OBSAH: LEVEL 3

RECENZE

Alone In The Dark III
Crystal Caliburn
Dark Forces
Descent
Discworld
Fighter Wing
KA – 50 Hokum
Mortal Kombat II
NHL Hockey 95
Woodruff
Zorro

NÁVOD

Dark Sun
Ečstatica
Menzoberranzan – část 2.
Warcraft

HARDWARE / SOFTWARE

Mat 3.1

ROZHOVOR

Svět počítačů očima držitele Oscara

DOPISY

Dopisy čtenářů

OBSAH DVD / CD

DEMOVERZE

Dark Forces • Full Throttle • Rebel Assault MAC

© 2020 NAKED DOG, S.R.O.