LEVEL

LEVEL 292

ČAS NA ZMĚNY

LEVEL už vydáváme na vlastní pěst šest a půl roku a společně s našimi autory a grafiky jsme vytvořili neuvěřitelných 62 čísel. A pozitivní ohlasy od většiny z vás nás stále utvrzují v tom, že naše práce má smysl a že zájem o časopis, který přináší původní a detailní články o herním světě a jen neopisuje z internetu, stále přetrvává. A za to samozřejmě moc děkujeme.

Jenže když jsme se na konci roku sešli k redakční poradě, bylo nám zároveň jasné, že aby mohl LEVEL vycházet dál, musíme přistoupit k několika změnám. Vždycky jsme s vámi mluvili na rovinu a nechceme se schovávat za neurčité proklamace, protože konkrétních důvodů pro změny je celá řada – od menšího množství inzerátů přes naše pracovní vytížení až po zvýšení některých nepřímých nákladů na výrobu časopisu.

Po dlouhé debatě a počítání jsme pak došli k následujícím závěrům: LEVEL bude od roku 2019 vycházet jen 8× ročně a na konci roku tak dosáhneme jubilejní třístovky. Díky tomu budeme mít více času na přípravu témat a rozhovorů a vy na jejich čtení. Mnoho z vás nám psalo, že LEVEL nestíháte číst, a na prodejích některých čísel to bylo znát. Naopak třeba prázdninové číslo, které bylo na stáncích skoro dva měsíce, se prodávalo skvěle. Plán vydání pro rok 2019 (najdete jej na level.cz) jsme se ale snažili stanovit tak, aby LEVEL v těch nejatraktivnějších herních měsících neztratil na aktuálnosti.

Zároveň musíme poprvé za dobu, co LEVEL vydáváme sami, přistoupit ke zvýšení ceny. Počínaje číslem 293 bude stát LEVEL 149 korun. Jsme si vědomi, že na časopis to není málo, ale na druhou stranu jde o cenu jednoho lístku do kina a my věříme, že vám čtení Levelu vydrží o poznání déle než lecjaký hollywoodský trhák. Stávajících předplatitelů se změna ceny nedotkne (stejně tak i počet čísel, která obdržíte, zůstane stejný).

A dvě poslední, tentokrát už jasně pozitivní novinky – rozhodli jsme se přidat na počtu stran. Od příště bude mít LEVEL o rovných 20 stran víc. Čekejte tedy více témat, rozhovorů, komentářů, recenzí a vůbec obsahu, na který jste zvyklí. Se společností SEND, která zajišťuje předplatné v ČR, jsme se navíc domluvili, že otevřeme nově možnost objednání jednotlivých čísel. To znamená, že přijdete na stránku www.level.cz/chci-level, vyplníte svou adresu, kartou (nebo jiným způsobem) zaplatíte cenu časopisu na stáncích (tedy žádné poštovné navíc) a LEVEL vám hned druhý den odešleme přímo domů. Nemusíte tedy časopis shánět po trafikách nebo supermarketech a zároveň si zachováte možnost vybrat si číslo podle obsahu, který vás zajímá.

OBSAH: LEVEL 292

REDAKCE

Editorial
Jukebox: Olivier Derivière – 11-11: Memories Retold
Redakční dotazník
Outro: Book of Demons

RADAR

Měsíc v kuse
Conan Unconquered
Far Cry New Dawn
The Outer Worlds
Kalendář

RECENZE

Just Cause 4
Parkitect
Hitman 2
Ride 3
Darksiders III
Underworld Ascendant
Fallout 76
Book of Demons
Mutant Year Zero: Road to Eden

DESKOVÉ HRY

Zombicide: Zelená horda + Wulfsburg

TÉMA

Historie GOG
Virtuální Disneyland
Na sběru dat
Metroidvania
Dlouhý vývoj motion capture

REAKTOR

Jáma pekel: Nejsou, nebudou?
Za 5 minut 12: Bude to epické?
Továrna na sny: 30 českých her
Wolfův revír: Přichází technodiktatura?

ROZHOVOR

Philip Rosedale

FENOMÉN

Kdy vyhraje umělá inteligence?
Hry bez hranic

DÍLNA

Z jihočeské farmy mezi evropskou špičku
Profil: Zachary Johnson & Space Mace
Netradičně praktické tipy

RETRO

Making of: Omikron: The Nomad Soul
Osobní legendy: Antonín Tripes
Rybkova nora: Ty zatracené verze!
Retronaut: Vampire: The Masquerade – Redemption
Retrosága: Battlefield
Tenkrát poprvé: Kamera za rameny

TECH

Novinky
Herní počítač pro rok 2019
Retrokonzole

© 2020 NAKED DOG, S.R.O.