LEVEL

LEVEL 288

KONEC PRÁZDNIN, HYBAJ HRÁT!

Prázdniny nekončí jen těm školou povinným, ale i všem hráčům. Co si budeme namlouvat, nikdo z nás toho přes léto moc nenahrál, protože sedět v 35 a více stupních u počítače nebo konzole výrazně snižuje zážitek ze sebelepší hry. O dovolených, grilovačkách, festivalech, svatbách a jiném neherně stráveném čase nemluvě.

Letošní ročník herní výstavy Gamescom ale pomyslně herní volno ukončil. Nepřinesl sice převratná oznámení, i když představení nových dílů v sériích Desperados a The Settlers jistě řadu z vás potěšilo, ale za to nabídl zevrubné prezentace her, na které buď už roky všichni čekáme, nebo jsme nyní čekat začali. Evergreenem, pokud jde o hru, na kterou čeká snad každý, je Cyberpunk 2077, jejíž demo uchvátilo všechny na E3 letos v červnu, a to samé si tvůrcům z CDP podařilo i na Gamescomu. Ke hře od polských tvůrců se přidala celá řada dalších her včetně Hitman 2, Devil May Cry 5, Dying Light 2, Assassin’s Creed Odyssey, Life is Strange 2 nebo dua Call of Duty: Black Ops 4 a Battlefield 5. V dobrém světle se představila též Anthem od Bioware nebo celá svita her od Nintenda pro Switch.

Jsme zvyklí, že na rozdíl od E3 (hlavně kvůli načasování těsně před hlavní prodejní sezónou) se herní firmy na Gamescomu neprezentují tolika bombastickými oznámeními, ale hlavně ukazují své nadcházející tituly. Letošní ročník však i v tomto ohledu překonal očekávání – navíc ne v množství prezentovaných her, ale v jejich kvalitě. Samozřejmě, že i letos měli návštěvníci tu čest seznámit se se spoustou balastu, ale ten byl ve výrazné menšině oproti slibným titulům, které nás čekají letos na podzim nebo příští rok na jaře.

Potěšující je, že mezi nimi nechybí řada titulů české či slovenské provenience. Kdybyste viděli, jaký byl mezi návštěvníky zájem o konzolové verze DayZ, sedli byste si z toho na zadek (kdyby na výstavišti bylo kam, protože bylo tradičně narváno až do stropu).

Od tohoto čísla jinak Level najdete na stáncích zase každý měsíc, dali jsme si během prázdnin tradiční pauzu. Věřte, že u nám svrběli prsty a stejně jako vy se těšíme na to, jak se herní průmysl s poklesem venkovních teplot v následujících týdnech a měsících zase rozjede na plné obrátky.

OBSAH: LEVEL 288

REDAKCE

Editorial
Jukebox – Joel Schoch: FAR: Lone Sails
Jukebox – Austin Wintory: The Banner Saga 3
Redakční dotazník
Outro – The Banner Saga 3

RADAR

Desperados 3
The Dark Pictures: Man of Medan
The Settlers
Outward
Dying Light 2
Life is Strange 2
Kalendář

RECENZE

The Banner Saga 3
The Crew 2
Prey: Mooncrash
Mario Tennis Aces
Bud Spencer & Terence Hill – Slaps And Beans
Dead Cells
Danganronpa v3: Killing Harmony
LEGO The Incredibles
Mario + Rabbids Kingdom Battle: Donkey Kong Adventure
Through the Ages
Mothergunship
Haimrik
Ancestors Legacy
Red Faction: Guerrilla Re-Mars-tered
FAR: Lone Sails

DESKOVÉ HRY

Hrdinové bez záruky
YOGI

TÉMA

Erotika ve hrách
Jak nacenit herní zážitek
Pohled do budoucnosti

REAKTOR

Jáma pekel: Polak w niebezpieczeństwie!
Za 5 minut 12: Nostalgická nálada
Wolfův revír: Hurá do terénu
Továrna na sny: Specifika mobilních her
Den poté: DayZ opět na GamesComu

ROZHOVOR

Robin Hunicke

FENOMÉN

Herní novináři ► Herní vývojáři
Hry jsou burzovní hit

DÍLNA

SiCzech Arts
Profil: Okomotive
Poznejte svůj trh

RETRO

Making of: The Wheel of Time
Osobní legendy: Roman Pítr & Jan Beneš
Rybkova nora: Kapesní počítače
Retronaut: Another World
Retrosága: Test Drive
Tenkrát poprvé: První stealth hra

TECH

Novinky
Raytracing se vrací na scénu
Konečně univerzální mašina?
Sliby chyby: Generátory náhodných čísel

© 2020 NAKED DOG, S.R.O.