LEVEL

LEVEL 250

NOVÝ ZAČÁTEK

cover250Protože legendární větu z prvního úvodníku prvního čísla Levelu od Honzy Tománka jsme použili už minule, když jsme slavili 20 let fungování magazínu, musíme další výročí orámovat jiným citátem. A nenapadá nás nic lepšího než Nietzscheho: „Kdo dlouho hledí do propasti, toho propast pohltí.“ Společně s vámi totiž do stránek Levelu koukáme pravidelně už 250 čísel, takže není pochyby o tom, že nás Level, stejně jako ona bájná propast, pohltil. Rozdíl je pouze v tom, že vás jako čtenáře, a nás jako tvůrce obsahu, který vás (snad) bude zajímat dalších 250 čísel. Popravdě jde o tak nereálnou představu, že se jí musíme sami smát, protože není jisté, jestli v té době ještě budeme ovládat naše klávesnice (a svá těla obecně). Ale proč to nezkusit!

A protože velké cíle musí mít nutně skromné začátky, naši snahu o to, abychom Level vydávali dalších 250 měsíců, vykopneme tímto jubilejním číslem, ve kterém pro vás Martin Bach po dlouhém výzkumu shrnul historii herních magazínů u nás i ve světě, Aleš Smutný přivezl podrobné informace o vývoji onlinovky World of Warships přímo z Petrohradu, Dan Kremser zanalyzoval evoluci multiplayeru v sérii Battlefield a Honza Olejník si proklepl aktuální trend vydávání remasterů a HD remaků starých i relativně nových her. A protože vývojáři se letos činili i na přelomu a začátku roku, mohl Vašek Rybář recenzovat komunitou milovanou závodní hru Assetto Corsa, Aleš stihl pořádně prověřit kooperativní systém střílečky Evolve a Jirka Pavlovský si zase pohrál s novými modely handheldu 3DS. Také jsme stihli …ale kuš, nechceme v úvodníku suplovat obsah.

Připravili jsme pro vás 250. číslo Levelu podle svého nejlepšího svědomí i vědomí a doufáme, že jsme tím uctivě a zajímavě uzavřeli jistou kapitolu v historii Levelu. A zároveň načali novou, opravdu dlouhou.

Příjemné počtení vám přejí

Ondřej Průša, Martin Bach, Petr Poláček

V tomto čísle najdete bonusový kód pro oblíbený World of Tanks aktivující 3 dny premium účtu, +2 sloty v garáži a tank M3 Light. Hezkou zábavu! M3 tank je pouze pro nové účty, garáž pouze pro staré, premium pro všechny. Při zakoupení elektronické verze (dole na stránce) kódy zasíláme emailem.

 

OBSAH: LEVEL 250

REDAKCE

Editorial
Dopisy čtenářů
Měsíc v kuse
Jukebox: The Vanishing of Ethan Carter – Mikołaj Stroiński
Redakční dotazník
Pavlač

RECENZE

Assetto Corsa
Dying Light
Raven’s Cry
Resident Evil: HD Remaster
Sunless Sea
Apotheon
The Book of Unwritten Tales 2
Monster Hunter 4 Ultimate
The Legend of Zelda: Majora‘s Mask 3D
Evolve
Heroes of Might & Magic III HD
Grim Fandango Remastered

TÉMA

Stručná historie čas…opisů o hrách
Petrohradská flotila z Lesta Studio
Bitevní lodě na obzoru vzbuzují naději
Přejete si přeskočit tutoriál?
Hry jako motor technologie

REAKTOR

Jáma pekel: Stařec a moře
Za 5 minut 12: Přelez, přeskoč, ale nepodlez!
Továrna na sny: Hry na zakázku
Wolfův revír: S mobilem ven za dobrodružstvím

ROZHOVOR

Brandon Sheffield

FENOMÉN

Válečná vřava
Schizofrenní policajti
Plastická Chirurgie, HD
Dlouhý, mrtvý pochod

DÍLNA

Od deskovek k videohrám
State of Play Games

RETRO

Making of: Wacky Wheels
Osobní legendy: Aaron Ethridge
Rybkova nora: Enigma a další nedostupné skvosty
Retronaut: The Incredible Machine
Retrosága: Heroes of Might and Magic

TECH

Novinky
Malinový koláč
Hardwarové hraní!
New Nintendo 3DS / 3DS XL

Kupte si Level elektronicky jen za 79 Kč! K dostání na PubleroFloowie nebo O2. (více o tom, jak elektronická verze funguje)

© 2020 NAKED DOG, S.R.O.