APOKALYPSE NE
Amazon kupuje Twitch, Microsoft kupuje Mojang i s Minecraftem, herní částí sociálních sítí lomcuje absurdní neschopnost vést rozumný dialog o roli žen ve hrách či jejich tvorbě, Xbox One je k dostání i v ČR/SR až s ročním zpožděním a pomalu končí doba českých lokalizací her od EA a Ubisoftu. Navíc půlku srpna pršelo a vůbec se léto stáhlo někam za polární kruh. Letošní léto a začátek září nelze označit za nudné, obvyklé, fádní nebo klasické.
Kdybychom věřili v učení Bible, byly by všechny tyto podivné události předzvěstí fatální apokalypsy a chyběl by snad už jen nálet kobylek a velké herní sucho. Nic podobného nás ale v následujících týdnech a měsících nečeká. Ani herní sucho a tudíž ani apokalypsa. Naopak se dostáváme do nejvíce hektické fáze celého roku z hlediska množství her, které budou v průběhu září, října a listopadu vycházet. Přehled těch nejzajímavějších na další měsíc najdete na straně 13, hned za souhrnem událostí posledních dvou měsíců. A pokud vás zajímá, proč určitá část herního Twitteru a převážně zahraničních médií skloňuje výraz „gamergate“, nalistujte stranu 82, kde čeká článek o šikaně vývojářů od Honzy Švelcha.
Po srpnové pauze se nám obecně podařilo v následujícím Levelu realizovat spoustu dlouho odkládaných, na přípravu náročných a snad i zajímavých témat, aniž bychom vynechali aktuální hry včetně monstrózním marketingem podpořené sci-fi střílečky Destiny, kterou na straně 52 recenzuje Honza Olejník. Přehled článků, recenzí a dalších rubrik najdete jako obvykle hned na další straně. Věříme, že si vyberete a Level pro vás bude nadále i bez pravidelné plné hry zdrojem zajímavého čtení.
Příjemný start do podzimní herní sezóny přejí…
Ondřej Průša, Martin Bach, Petr Poláček
Editorial
Dopisy čtenářů
Měsíc v kuse
Jukebox: Patricio Meneses – Abyss Odyssey
Redakční dotazník
Pavlač
Destiny
Dead Rising 3
Metro: Redux
Risen 3: Titan Lords
Abyss Odyssey
The Last of Us Remastered
Five Nights at Freddy’s
Super Time Force Ultra
Space Run
Diablo III: Reaper of Souls – Ultimate Evil Edition
Train Fever
Hyrule Warriors
Flockers
Blocks That Matter
inFamous: First Light
Průlet sluneční soustavou
Klíč k meči
Šikana v herním průmyslu
Jáma pekel: Proti diskriminaci
Wolfův revír: Televize má Twitch-problém
Za 5 minut 12: Big N
Jindřich Rohlík
Na život a (skoro) na smrt
Tabula rasa
Openxcom
Making of: Metal Slug: Super Vehicle-001
Osobní legendy: Jan Kavan
Rybkova nora: Jak hodinky (dávno před Apple) k rozumu přišly
Retronaut: Leisure Suit Larry
Unreal Engine 4
Logitech G502 Proteus Core vs. Logitech Ultrathin Touch Mouse T630
Mobilní repráčky Logitech
Jak se hraje na Androidu
Kupte si Level elektronicky jen za 79 Kč! K dostání na Publero, Floowie nebo O2. (více o tom, jak elektronická verze funguje)
© 2020 NAKED DOG, S.R.O.