LEVEL

LEVEL 223

Starší čísla je možné objednat u firmy Send na telefonech 225985225 nebo 777333370, nebo e-mailem na adrese send@send.cz

HRA ROKU, VÁŽNĚ?

cover_predniMožná jste na aktuální obálce zaregistrovali podtitulek, který jsme uvedli u Dishonored. Není trochu předčasné nebo až příliš odvážné některý titul již nyní pasovat na hru roku? Dobře v redakci víme, které hry nás ještě letos čekají, ale toto spojení jsme si u Dishonored zkrátka nemohli odpustit. Takový titul nám dlouho citelně chyběl, a i kdybyste s námi nesouhlasili, můžeme s čistým svědomím prohlásit, že se jedná alespoň o horkého kandidáta. Více se můžete dozvědět z podrobné recenze Pavla Dobrovského, který měl tu čest dohrát Dishonored jako první novinář v Česku.

Já osobně mám ale v tomto čísle jiného favorita pro svůj žebříček nejlepších her – je jím XCOM, který recenzujeme na straně 54. Původní série UFO/X-Com je moje srdcová záležitost a nemůžu se dočkat, až odešleme poslední stránku Levelu do tiskárny a konečně budu mít čas utkat se se všemi emzáky, kteří ohrožují Zemi.

Spolu s novým designem časopisu jsme se rozhodli posílit rubriku Reaktor o zajímavá minitémata a komentáře. Určitě byste si neměli nechat ujít článek zachycující problematiku nákupu bazarových her. Zároveň bych chtěl přivítat Lukáše Macuru, zakladatele úspěšného českého vývojářského studia, který bude mít v Levelu pravidelný sloupek. Lukáš vás nechá nahlédnout do zákulisí chodu firmy, jež vydává PC i mobilní hry. Tentokrát popisuje, jak zvolit název pro vyvíjenou hru, a věřte, že to není nic jednoduchého.

Na DVD, které je výjimečně oboustranné, jsme vecpali dvě parádní plné hry – hororovku Alone in the Dark a válečnou strategii Codename Panzers: Cold War. Obě hry jsou navíc v češtině a první jmenovaná dokonce i s povedeným dabingem. Věřím, že si obě nabízené hry vychutnáte!

Michal Křivský
šéfredaktor

OBSAH: LEVEL 223

OBSAH DVD / CD

© 2020 NAKED DOG, S.R.O.