LEVEL

LEVEL 218

Starší čísla je možné objednat u firmy Send na telefonech 225985225 nebo 777333370, nebo e-mailem na adrese send@send.cz

AŽ TO BUDE, TAK TO BUDE…

cover_predniTak jsme se dočkali! Dlouho a netrpělivě jsme vyhlíželi příchod třetího Diabla, vývojáři nás pěkně napínali a vůbec si nás po tu dobu pěkně vychutnávali. A dotazy typu „Tak kdy už to bude?“ pokaždé odrazili pro Blizzard už trapným „Až to bude…“. Když jsme dostali možnost nahlédnout do bety, byli jsme v první řadě nadšeni, že legenda ožívá, na druhou stranu jsme nevěděli, jestli hra jako celek bude opravdu fungovat. I po vydání jsme v redakci dlouze polemizovali, co je špatně, co je dobře, proč je tohle tak ošklivé, proč to neudělali hezčí, proč je onen systém tak jednoduchý, vždyť by to šlo udělat lépe atd. Každý si zkrátka něco našel. Ale víte co? Diablo III hrál nakonec každý… Nejvíce se však do hry ponořil Radek Friedrich, který musel snášet řeči kibiců stojících za zády a ještě odpovídat na všetečné dotazy „kolemjdoucích“ kolegů z ostatních redakcí, kteří si takový herní svátek nemohli nechat ujít. Jak Diablo III nakonec hodnotíme, si přečtěte v recenzi čísla.

Retro je v současnosti v kurzu ve všech podobách. Online servery nabízející staré klasiky virtuálně expedují jeden kus za druhým, v minulém čísle recenzovaný Legend of Grimrock, jenž je moderní poctou starým dungeonům, také sbírá jedno ocenění za druhým. A co potom remaky klasik v moderním kabátku? Když jsme obdrželi pozvánku na setkání s vývojáři taktické strategie XCOM: Enemy Unknown, neváhali jsme ani minutu. Tomáš Krajča dostal jako jediný český novinář možnost zahrát si rozpracovaný titul a svoje dojmy sepsal do podrobného preview. Zároveň si nenechte ujít video, které jsme k XCOMu zpracovali – najdete jej spolu s ostatními v online archivu na leveltv.hrej.cz.

A ještě než se začtete do aktuálního vydání, dovolím si vás upozornit, že herní událost roku v podobě výstavy E3 se blíží. Samozřejmě budeme mít na místě zuřivého reportéra, ale také na sesterském serveru Hrej.cz spustíme speciál, jenž, troufám si tvrdit, nebude mít na českém internetu obdoby. Připravili jsme studio, ze kterého budeme přenášet důležité konference, živě komentovat dění a to nepřetržitě po celou dobu konání E3! Přijďte se již 1. června přesvědčit na vlastní oči – www.hrej.cz/e3-2012/.

Michal Křivský
šéfredaktor

OBSAH: LEVEL 218

OBSAH DVD / CD

© 2020 NAKED DOG, S.R.O.