LEVEL

LEVEL 13

Starší čísla je možné objednat u firmy Send na telefonech 225985225 nebo 777333370, nebo e-mailem na adrese send@send.cz

cover_predni
Vážení čtenáři!

Je únor, druhý měsíc v roce, a s ním samozřejmě přichází i druhé číslo Levelu, časopisu počítačových her. A teď pozor. To, na co jsme se společně těšili a co jsme nedočkavě očekávali, se konečně stalo skutkem. Počínaje tímto číslem bude mít časopis Level pravidelně 8 stran věnovaných příloze. A teď pozor podruhé. Od č.3 bude mít Level i s přílohou plných 76 stran. Možná si říkáte, no a co. Uvědomte si však, že rozšíření časopisu o 16 stránek během dvou měsíců stojí opravdu hodně námahy, úsilí a v neposlední řadě také peněz. Pokud se bude vše ubírat tím správným směrem, a my pevně věříme, že ano, pak bude v dohledné době časopis rozšířen o další, zatím dosud neurčený počet stránek, což podle našeho názoru vytvoří již dostatek místa pro zpracování podstatně většího množství recenzí, návodů atd.

Druhá větší změna, která se od tohoto, čísla stane pravidlem, je datum vydání. Level až doposud vycházel v polovině každého měsíce, ale zkušenosti ukázaly, že bude poněkud výhodnější vydávat jej vždy na začátku měsíce. Důvody jsou hned dva. Za prvé, bude pro vás jistě mnohem příjemnější kupovat si Level s každým začátkem nového měsíce než útrpně čekat ještě dalších čtrnáct dní. Druhý důvod je důležitý především pro redakci. Většina firem totiž vydává své tituly na začátku, či na konci každého měsíce, což bylo dříve pro tvorbu časopisu hlavně z hlediska aktuálnosti značně nevýhodné. Cílem tohoto kroku je tedy především vyvážení aktuálnosti dalších čísel. Časopis by tedy měl vycházet mezi druhým až pátým dnem v každém měsíci.

No, a teď se můžeme podívat, co nám toto číslo přináší. Jak je již na první pohled zřejmé, jasnou únorovou jedničkou se stala hra Gabriel Knight II s podtitulem The Beast Within. Tento monstrózní projekt Sierry-on-Line, který volně navazuje na díl první, zabírá plných 6 CD a když říkám plných, myslím to doopravdy. Leckoho možná napadne, “ No jo, to bude něco jako Phantasmagoria, mnoho povyku pro nic“. Musím vás však ujistit, že nikoliv. Opravdu je na co se dívat a hlavně co hrát Ale dost už dalšího rozplývání nad novým hitem a zpět k obsahu čísla. Kromě recenzí na hry, které se již nevešly do prvního čísla, musím upozornit na tutovky, jimiž jsou hry Abuse, Shockwave, Civnet a třeba Po’ed na 3DO. Pro amigisty jsme zařadili exkluzivní návod na dungeon Magie Island, zajímavá je jistě i rubrika „O čem se mluví“, kde se dozvíte mnoho zajímavého o hře Paintball. Ták, ještě něco? Já myslím, že to prozatím stačilo. Přeji vám hezké a zábavné čtení a nezapomeňte, že na horách je v tuhletu dobu strašně krásně.

Petr Bulíř
šéfredaktor

OBSAH: LEVEL 13

RECENZE

Abuse
Aliens
Allied General
CivNet
Congo: Descent into Zinj
Cool Spot Goes to Hollywood (KON)
Earthworm Jim
Extreme Pinball
Gabriel Knight 2 – The Beast Within
Grand Prix Manager
Hagane (KON)
Mech Warrior 2: Ghost Bear´s Legacy
Mortal Coil
PO´ed (KON)
Raiden (KON)
Romance of the Three Kingdoms 4: Wall of Fire
Sea Legends
Shockwave 2: Beyond the Gate (KON)
Shockwave Assault
Silent Steel
The Lost Mind of Dr. Brain
Virtual Karts
Warhammer: Shadow of the Horned Rat
Wetlands
Zeewolf 2 -Wild Justice (AMIGA)
Zone Raiders

NÁVOD

Magic Island

HARDWARE / SOFTWARE

Pevné disky

ROZHOVOR

Zdeněk Izer

DOPISY

Dopisy

OBSAH DVD / CD

DEMOVERZE

3-D Table Sports • Battle Isle 3 • BC3000 AD • Blizzard Previews • Crusader: No Remorse • Dame was Loaded (nehrat.) • Flix Mix • Navy Strike • Pro Pinball – The Web • Rise 2: Ressurection • Sensible World of Soccer

© 2020 NAKED DOG, S.R.O.